Съвсем нормално е във водещите отбори да има огромен брой футболисти, с които да се гонят успехи на всички фронтове. Така е и с големите във Висшата лига. С изключение на Манчестър Сити, другите от голямата шестица имат поне по един непотребен футболист, който не влиза в плановете на дадения мениджър, a времето до затварянето на трансферния прозорец в повечето европейски страни е съвсем малко, с точност - 2 септември.
Ливърпул - Деян Ловрен и Джердан Шакири
Юрген Клоп открито не зачита хърватина и швейцареца, след като предпочита конкурентите им за титулярни места и двамата много рядко записват игрово време, поне в началото на сезона. Ловрен не може да помирише "зеления килим", защото е четвърта опция след Ван Дайк, Гомес и Матип, а ръководството на Ливърпул е готово да се раздели с бранителя при изгодна оферта. Историята на Шакири е много сходна с тази на колегата му, но ограниченият избор в атака на Клоп, сякаш задържат крилото на "Анфилд". Извънземното трио - Салах, Фирмино и Мане, Дивок Ориги се превърна в оптималната смяна за всеки от тях, а Шакири се нарежда на пета позиция, но при добро предложение, нищо чудно да приключи с мърсисайдци.
Челси - Кенеди и Тиемуе Бакайоко
Ерата на Франк Лампард като мениджър на Челси стартира с много промени и забрана за привличане на нови футболисти. Новостите обаче не засегнаха Кенеди и Тиемуе Бакайоко, които при всеки треньор продължават да бъдат низвергнати от състава на "сините". Нищо ново под слънцето и в момента се търсят отбори на бразилеца и французина, макар и за халфа да бяха отделени 40 милиона паунда от Антонио Конте преди 2 лета.
Тотнъм - Виктор Уаняма и Жорж-Кевин Н'Куду
Трансферната политика на Тотнъм никога не е била мащабна и колективът винаги е бил на първо място в съблекалнята на Маурисио Почетино. Ядрото от 15 качествени състезатели и младежи покрай тях, но често се получава, че поне един - двама стават излишни. В тази роля са Уаняма и Н'Куду към момента. Халфът от Кения постепенно загуби позиции, а някогашният френски талант Жорж-Кевин пък не успя да се наложи в състава на шпорите. Ръководните фактори едва ли са готови да плащат заплати на хора, които само тренират с отбора и продажбата им е повече от наложителна, след като счупиха трансферния си рекорд с привличането на Танги Н'Домбеле.
Арсенал - Мохамед Елнени и Шкодран Мустафи
Привлечените от Арсен Венгер Елнени и Мустафи могат да бъдат олицетворени като стара вещ, закупена от ваш предшественик и значеща за него много, но за вас седи просто в ъгъла, хващаща прах за Унай Емери. Настоящият мениджър се опита да залага на тях, но поредицата от слаби мачове, както и липсата им на достатъчно качества за стила му, направиха така, че двамата се превърнаха със статут на задължителна продажба.
Манчестър Юнайтед - Маркос Рохо, Матео Дармиан и Алексис Санчес
Динамичният подход с млади футболисти на Оле Гунар Солскяер към двубоите, взе жертви и продължава да взима. Маруан Фелайни и Антонио Валенсия са типичен пример как норвежкият специалист предпочита горещата кръв в младежите пред хладкия ум на ветераните. Същата е и съдбата с Рохо (29 години), Дармиан (29) и Санчес (30). Със сигурност, ръководството е разочаровано от тези трансфери, защото бяха изръсени сериозни суми, но огорчението при Алексис е най-голямо. В страховита борба с Манчестър Сити и наддаване, "червените дяволи" спечелиха подписа на крилото, но се оказа, че взеха змия в пазвата си, плащайки колосална заплата вече месеци, а Санчес не играе. Раздялата с него е вероятно първата мисъл на ръководителите сутрин.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS