При много голям интерес и страхотна организация премина поредната проява Нестле за Живей Активно. Тази неделя арена за активностите беше плаж Аспарухово във Варна. Зрителите на плажа, които в голямата си част станаха и активни участници в инициативата, имаха уникалната възможност да се включат в турнир по плажен волейбол, в активности за балансирано хранене, в лечебна гимнастика на плажа, в плажна щафета за деца, както и в отворен урок и демонстрация по спортна акробатика. Всичко това продължи повече от 8 часа. Проявата във Варна бе открита от Нели Ангелова-мениджър комуникации Nestle Югоизточен пазар, в присъствието на кмета на кв. Аспарухово Ивайло Маринов и Данчо Илиев-експерт към Дирекция спорт при Община Варна.
С много настроение бе съпътстван турнирът по плажен волейбол, в който се включиха повече от 30 двойки. Разбира се, че се проведе в присъствието на Владимир Николов и Евгени Иванов-Пушката, които влязоха и в ролята на коментатори. Бившият централен блокировач се включи и в демонстративен мач с участието на състезатели от националния отбор по таекуондо срещу волейболистки на родния шампион Марица, които пък се изявяваха и като съдии по време на целия турнир. Шампион стана двойката Кристиян Стефанов-Халим Сатаджа.
Откритите уроци по лечебна гимнастика бяха проведени от Марусия Иванова. Този вид гимнастика съчетава двигателни техники и дихателни упражнения за правилна стойка, контрол и гъвкавост на мускулатурата.
Данаил Николов, Мартин Николов, треньорът Йорданка Кочева и местният клуб Акростарс изнесоха демонстрация по спортна акробатика.
Световната ни вицешампионка и европейска златна медалистка на 400 метра Ваня Стамболова се погрижи за плажната щафета за деца. В нея се включиха близо 200 момчета и момичета, които освен куп награди, подсигурени от брандовете на Nestlé, ще имат удоволствието от една безплатна тренировка в клуба на Стамболова - СКЛА Тангра.
За децата също бяха организирани забавни активности, част от програмата "Нестле за по-здрави деца",, които са насочени към това да вдъхновяват децата да се хранят балансирано и към изграждането на навици за активен начин на живот.
В богатата програма бе заложена и демонстрация от националния отбор по таекуондо. Скъп гост на проявата във Варна бе родният ни медалист от световното по таекундо в Корея Владимир Далаклиев.
Отделните активности бяха подкрепени от Nestlé Fitness, NESCAFÉ Frappé, Nestlé за по-здрави деца, Nescafé 3 in 1 и др.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

