Неудържимият Фалкао донесе победата за Райо Валекано на ‘‘Сан Мамес‘‘ (ВИДЕО)

Райо Валекано успя да спечели гостуването си на Атлетик Билбао в мач от междинния 6-и кръг в Ла Лига. Двубоят между двата отбора завърши при резултат 2:1 в полза на гостите. Мадридчани поведоха още в 5-ата минута с гола на Алваро Гарсия, но баските изравниха в 33-ата, когато Пате Сис си вкара автогол. Победният гол във вратата на домакините вкара появилият се в игра от резервната скамейка Радамел Фалкао дълбоко в добавеното време.

След ремито Райо Валекано заема седмата позиция във временното класиране с актив от 8 точки, докато Атлетик е 4-и с 10 пункта.

Мачът започна равностойно, като гостите се възползваха от груба грешка и поведоха в 5-ата минута. Унай Лопес отне топката и изведе Алваро Гарсия. Той хладнокръвно прехвърли Унай Симон и изведе Райо напред в резултата.

Отговорът на Атлетик Билбао дойде в 33-ата минута. Топката беше центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар, а в опита си да изчисти Сис я насочи към собствената мрежа.

В края на първата част малкият брат на Иняки Уилямс – Нико получи топката на чиста стрелкова позиция. Той обаче не съумя да преодолее вратаря Столе Димитриевски.

В 53-тата минута Унай Симон трябваше да се намесва след опасен удар на Гарсия. Десет минути по-късно и баските имаха добър шанс да вкарат. Асиер Вилалибре се озова на добра стрелкова позиция и опита да изненада Димитриевски. Македонският страж обаче бе заел добра позиция и се намеси решаващо.

Ключовият момент в срещата дойде четвърт час преди изтичането на редовното време. В игра за гостите се появи Радамел Фалкао. Ел Тигре замени Унай Лопес.

В следващите минути играта бе накъсана и не се виждаше начин, по който някой от двата тима може да стигне до успеха.

В 4-тата минута от добавеното време домакините пропуснаха златна възможност да решат мача в своя полза. Иняки Уилямс проби отдясно и центрира на главата на Джон Морсийо. Той обаче не успя да насочи топката в очертанията на вратата с удар с глава от непосредствена близост.

Последната дума в срещата имаше Райо Валекано, който получи пряк свободен удар вляво от наказателното поле на Билбао. Друга резерва Бебе центрира, а Радамел Фалкао бе изпуснат и с глава отбеляза за крайното 2:1. Опитният голмайстор нямаше как да пропусне от чиста позиция. Така колумбиецът вкара второто си попадение след завръщането в Райо Валекано. Той се разписа и при победата с 3:0 срещу Хетафе в миналия кръг.

По същото време се изигра още един мач от Ла Лига. Селта Виго постигна ценен успех с 2:0 като гост на Леванте.

Два гола на Суарес донесоха инфарктна победа на Атлетико над Хетафе (ВИДЕО)