Невероятен Ибрахимович донесе дългоочаквана победа за Милан срещу Интер

| Италия | Габриел Талви

За пръв път от четири години Милан спечели дербито срещу местния съперник Интер с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Серия А. В герой за „росонерите“ се превърна Златан Ибрахимович, който реализира два гола през първия четвърт час игра на „Джузепе Меаца“.

Интер се върна в срещата с попадението на Ромелу Лукаку в 29-ата минута, но така и не успя да стигне до изравнителен гол.

„Нерадзурите“ навярно ще имат претенции към съдийството, тъй като през втората част, след намеса на ВАР, главният съдия отмени свое решение за дузпа в полза на „синьо-черните“ поради спорна засада.

След триумфа в Дерби дела Мадонина Милан оглави класирането в италианския шампионат. Тимът е с пълен актив от 12 точки след 4 изиграни мача. Интер е шести със 7 пункта.

Двубоят започна чудесно за „росонерите“, които излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Александър Коларов фаулира Златан Ибрахимович в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Именно шведският нападател застана зад топката. Ударът му бе отразен от Самир Ханданович, но при добавката Ибра не сбърка и отбеляза за 1:0.

Три минути по-късно Ибрахимович удвои головата си сметка в мача за 2:0. Милан организира бърза контраатака. Последва центриране на Леао, а Златан с глава вкара топката в мрежата на Ханданович.

Интер постепенно се отърси от шока и организира няколко добри нападения. В 29-ата минута Перишич бе намерен в наказателното поле. С едно докосване хърватският национал пусна остро подаване успоредно на голлинията. Донарума се опита да избие топката, но тя все пак стигна до Лукаку, който нямаше как да пропусне – 1:2.

„Нерадзурите“ потърсиха изравнителното попадение още преди почивката. В 23-рата минута след удар на Лаутаро Мартинес Симон Кяер успя с глава да изчисти топката на сантиметри от голлинията. До почивката добри възможности се откриха пред Николо Барела и Ромелу Лукаку, но двамата не успяха да намерят очертанията на вратата.

Час игра след първия съдийски сигнал Артуро Видал центрира опасно в наказателното поле на Милан. Хакими успя да надскочи противниковата защита и да стреля с глава, но встрани от вратата.

В 73-тата минута доста спорен момент със сигурност повлия на крайния резултат. Ромелу Лукаку се озова очи в очи с Донарума след рикошет в тялото на Кяер. Белгийският нападател се строполи на земята след контакт със стража на „росонерите“. Главният съдия посочи бялата точка, но след намеса на ВАР вместо 11-метров наказателен удар, бе отсъдена дискусионна засада.

До последния съдийски сигнал Интер се опита да стигне поне до точката, но защитата на Милан успя да неутрализира почти всеки опит за гол. В 3-ата  минута на добавеното време много опасен удар на Ромелу Лукаку мина на сантиметри встрани от вратата, пазена от Донарума. В заключителните секунди белгиецът бе намерен във вратарското поле, но блестяща реакция на стража на Милан запази резултата непроменен.