Ница се наложи над Рен с 2:1 на „Алианц Ревиера“ в двубой от 34-ия кръг във френската Лига 1. Гаетан Лаборд даде аванс на тима от Лазурния бряг, а Терем Мофи удвои. Единственото попадение за Рен бе дело на Бенжамен Бурижо в 78-ата минута.

След този успех Ница заема 8-о място в Лига 1 с актив от 51 пункта, докато Рен е на 6-а позиция с 56 точки.

Двубоят започна равностойно, като двата отбора не успя да стигнат до чисто положение в дебютните минути. В 41-ата минута Ловро Майер шутира от наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Ница, но Каспер Шмайхел направи впечатляващо спасяване.

Ница осъществи усилен натиск през второто полувреме. В 50-ата минута Бадредин Буанани подаде към Гаетан Лаборд, който с удар ниско по тревата в долния десен ъгъл откри резултата.

След груба грешка в отбраната на Рен в 72-рата минута, Терем Мофи отне и реализира, за да удвои аванса на Ница.

Карл Токо Екамби отне топката от бранител на Ница в 78-ата минута, след което комбинира с Бенжамен Бурижо, който от своя страна шутира от далечна дистанция в горния десен ъгъл на вратата. Фамозното попадение обаче не помогна на Рен да се пребори за точката в срещата.