Никола Цолов не успя да влезе в точките на основното състезание в Монако

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов не успя да подплати съботната победа в спринтовото състезание в Монако с добро класиране в основното състезание по улиците на Монте Карло от четвъртия кръг за сезона във Формула 3.

Българинът завърши в дъното на класирането в надпреварата по улиците на Княжеството, след като се сблъска с Ноел Леон в битка за 11-ото място.

Цолов стартира 12-и състезанието, като контактът му с мексиканеца стана в 20-ата обиколка.

Тогава Цолов опита да изпревари Леон в спирането за „Мирабо“, двамата се сблъскаха и отидоха в мантинелите. Стюардите прецениха, че българинът е виновен за инцидента и Цолов бе наказан с 10 секунди.

Пилотът на „ART GRAND PRIX“ остана в състезанието, но без шансове да се бори за място в точките и завърши на 27-о място.

Победата в състезанието в Монако бе за Габриеле Мини, който изпревари Кристиан Менсъл и Люк Браунинг, които също се качиха на почетната стълбичка.

В генералното класиране след първите четири кръга за сезона лидер със 72 точки е Мини, следван от Браунинг с 67 и Форнароли с 64. Въпреки оставането извън зоната на точките, Никола Цолов запазва 12-та си позиция със своите 17 точки.

Следващият кръг от сезона във Формула 3 е на пистата до Барселона и ще се проведе в дните между 21 и 23 юни.