Никола Цолов остана далеч от точките на Имола

Българинът Никола Цолов остана далеч от зоната на точките в основната надпревара на Имола във Формула 3. Цолов завърши на 26-о място.

Българският пилот на АРТ стартира от 14-та позиция, но още в началото загуби няколко позиции, а в чатвъртата обиколка напусна трасето и се смънка на 28-о място.

След това Цолов опита да напредне и стигна до 23-о място, но в последните обиколки загуби скорост и бе изпреварен от трима пилоти, за да финишира 26-ти.

Така в пето поредно състезание Цолов остана далеч от точките във Формула 3.

Победата отиде за Сами Мегетуниф, който завърши пред Оливър Гьоте.

Сезонът във Формула 3 продължава следваща седмица в Монако, а уикендът в Княжеството за пилотите от Формула 3 ще започне още в четвъртък със свободната тренировка. Квалификацията ще бъде в петък, а състезанията в обичайните си прозорци в събота и неделя.