Нойер спаси Байерн от загуба срещу Вердер

Мануел Нойер се превърна в големия герой за Байерн в мача от 8-ия кръг на Бундеслигата срещу Вердер Бремен. Срещата завърши при резултат 1:1, а стражът спаси своя тим от поражение с няколко невероятни спасявания. Вердер поведе в резултата с гол на Егещайн в края на първата част, докато в средата на второто полувреме баварците се върнаха в срещата благодарение на попадение на Кингсли Коман.

Байерн започна по-активно срещата, но така и не успя да застраши вратата на гостите. В 15-ата минута Вердер бе близо до гол, след като Рашица извведе много добре Сарджънт срещу Нойер, но стражът на баварците успя да отрази удара му. Малко по-късно тимът от Бремен създаде поредна опасност пред вратата на Байерн. Битенкурт бе намерен много добре на далечната греда, но изстрелът му излезе в аут. Домакините създадоха първото си по-сериозно положение в 31-ата минута. Вратарят на Вердер изби много слабо една топка в краката на дебютанта Мусиала, но младият футболист не успя да се ориентира навреме и пропусна. В последните секунди на първото полувреме "берменските музиканти" поведоха. Сарджант се възползва от грешка на Хави Мартинес и подаде на Егещайн, който с точен удар в десния ъгъл на Нойер реализира за 1:0.

В началото на второто полувреме Мануел Нойер спаси своя тим от втори гол. Рашица остана непокрит по лявото крило и нахлу в наказателното поле, но стреля слабо и вратарят на Байерн спаси. В 52-ата минута баварците бяха близо до попадение след удар на Дъглас Коща, но топката срещна напречната греда на гостите. Малко по-късно домакините най-накрая стигнаха до изравнителен гол. Негов автор стана Кингсли Коман, който се разписа с глава след центриране на Леон Горецка. В 83-ата минута Сарджънт не успя да преодолее Нойер, а в ответната атака Ерик Чупо-Мотинг пропусна от няколко метра да изведе Байерн напред в резултата. Малко по-късно Сарджънт бе изведен отлично срещу вратаря на баварците, който отново показа страхотен рефлекс и спаси тима си от попадение.

След равенството Байерн събра 19 точки и заема първо място в класирането. Вердер пък са девети с 11.