Норич съкруши Манчестър Сити

Манчестър Сити претърпя първа загуба от началото на сезона във Висшата лига и вече изостава с пет точки от лидера Ливърпул. „Гражданите“ загубиха с 2:3 при визитата на Норич от петия кръг на английския шампионат.

Норич поведе в резултата в 18-та минута, когато Буендия центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Сити, където Кени МакЛийн бе изпуснат от футболистите на гостите и с глава прати топката във вратата на Едерсон.

Пред Серхио Агуеро се откри добра възможност в 28-та минута, но след удара му с глава, топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Норич успя да удвои своята преднина в 28-та минута, когато „канарчетата“ организираха бърза контраатака. Теему Пуки подаде към Тод Кантуел, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Рахийм Стърлинг бе близо до това да вкара в 31-та минута, но след удара му топката се спря в десния стълб на вратата на Тим Крул.

Играч на Манчестър Сити игра с ръка в наказателното поле в 34-та минута, но съдията Кевин Френд даде сигнал играта да продължи.

Манчестър Сити намали изоставането си в резултата в 45-та минута, когато Бернардо Силва сложи топката на главата на Серхио Агуеро, който след това я прати във вратата на Тим Крул.

Норич вкара трети гол в 50-та минута. След много груба грешка в защитата на Манчестър Сити, Буендия подаде към Теему Пуки, който се възползва от открилата му се възможност и вкара топката във вратата на Едерсон.

Манчестър Сити доминираше в оставащото време на срещата в опит да осъществи обрат.

„Гражданите“ реализираха втори гол в 88-та минута, когато Габриел Жезус подаде към Родри, който с удар от около 20 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Тим Крул.

В добавеното време на срещата Крул спаси последователно удари на Серхио Агуеро и Габриел Жезус, за да осигури победата на Норич.

„Канарчетата“ записаха втора победа от началото на сезона и вече имат 6 точки, а Манчестър Сити е с 10 точки и изостава на пет от лидера Ливърпул, който е безгрешен и е с пет от пет и 15 точки на върха в класирането.