Норвегия и Испания завършиха при 1:1 в мач от група F на квалификациите към Европейското първенство догодина. Испанците поведоха секунди след началото на второто полувреме след гол на Саул Нигес, но скандинавците изравниха резултата в добавеното време, след като Джошуа Кинг се разписа от дузпа.

Срещата започна в по-бавно темпо, като Испания владееше повече топката, логично. Норвежците разчитаха на центрирания и контраатаки предимно, като във 22-рата минута Кепа спаси удар на Кинг с глава от близка дистанция.

В 47-мата минута Нигес направи двойно подаване със Серхио Бускетс и с красиво воле изпрати топката в долния десен ъгъл, където вратарят на домакините нямаше шанс да реагира.

Норвежците се впуснаха в нападение, а този ход освободи много пространства за гостите. Фабиан Руис уцели греда след изстрел извън наказателното поле, а Санти Касорла създаваше главоболия при всяка контра.

В заключителните мигове на срещата натискът на домакините даде резултат. Кепа излезе леко неразчетено и вместо да боксира топката, нокаутира нападател на Норвегия. Майкъл Оливър посочи бялата точка и от нея Кинг не сбърка, за да изравни резултата в 94-тата минута.

Серхио Рамос изигра 168-мия си мач за родината, като надмина постижението на Икер Касияс за най-много мачове с екипа на Испания.

Испания е лидер в група F с 19 точки след 7 кръга, след това следват Швеция (14т.), Румъния (13т.), Норвегия (10т.), Малта (3т.), Фарьорските острови (0т.)