Норвежка доминация в преследването в Солджър Холоу, Тодев с нови точки

Йоханес Тингнес Бьо триумфира в преследването на 12.5 километра от световната купа по биатлон в Солджър Холоу.

Норвежецът тръгна едва 17-ти, но след 19 от 20 свалени мишени и изключително ски бягане той успя да стигне до успеха.

Второто място бе за брат му Тарей Бьо, който сбърка два пъти на огневия рубеж и остана на 6 секунди от победителя. Той изпревари с финален спринт Емилиян Жаклен, който след 4-ата стрелба излезе на първо място, но загуби време по последната обиколка.

Французинът все пак изпревари Стурла Холм Леграйд, а петицата бе допълнена от шведа Себастиан Самуелсон.

Българинът Благой Тодев направи още един добър старт, след като завърши на 32-а позиция след две грешки в стрелбата.