Норвежка триумфира над французойките в първото преследване за сезона

Марте Олсбу Ройзеланд спечели първото преследване за сезона в световната купа по биатлон. В шведския зимен център в Йостерзунд норвежката, който стартира 12-а, допусна само една грешка в четирите си стрелби и взе дистанцията от 10 километра за 32:20.6 минути.

Зад нея останаха представителките на Франция Анаис Бесконд и Анаис Шевалие. Бесконд тръгна от 14-о място и с безгрешна стрелба остана на само 4.8 секунди от победителката Ройзеланд. Шевалие, от своя страна, допусна една неточност на огневия рубеж и се добра до подиума след финален спринт с Лиза Тереза Хаузер (Австрия). Хаузер стартира първа и въпреки че не допусна грешки в стреблата, нейното бягане не бе на ниво и остана едва четвърта.

Милена Тодорова, която стартира 23-а, не завърши надпреварата и така нямаше възможност да се бори за точки.