Норвежки тим се опъна на Милан, но загуби на ''Сан Сиро'' (СНИМКИ)

Милан се класира по много труден начин за плейофния кръг преди груповата фаза на Лига Европа. "Росонерите" спечелиха с 3:2 на "Сан Сиро" срещу норвежкия Бодьо/Глимт. Италианците бяха без голямата си звезда Златан Ибрахимович, който е с коронавирус.

Гостите успяха да открият резултата още в 15-ата. Тогава Хауге проби по левия фланг и подаде на Юнкер, който вкара. "Росонерите" бързо изравниха. Само минута по-късно Хакан Чалханоглу шутира от границата на наказателното поле и вкара. В 32-ата Салемакерс и Тео Ернандес комбинираха добре, защитникът подаде на Чалханоглу, който пък прати топката към Коломбо, а за нападателя остана само да се разпише отблизо.

В 50-ата минута Чалханоглу отбеляза за втория си гол в мача. След корнер той влезе дълбочина и с мощен удар препарира вратаря на Бодьо. Норвежците обаче не се предадоха и само пет минути по-късно Хауге върна едно попадение със силен изстрел извън наказателното поле.

За място в групите на Лига Европа, Милан ще играе срещу португалския Рио Аве.

Ибра: COVID имаше куража да ме предизвика, лоша идея