Нов срам за Аякс – отпадна от аматьори за Купата на Нидерландия (ВИДЕО)

Футболистите на Аякс преживаха нов много голям срам, този път за Купата на Нидерландия. Аякс беше елиминиран от аматьорския клуб УСВ Херкулес, който се състезава в четвърта лига.

Крайният резултат в мача бе 3:2 за Херкулес. Аматьорите имаха преднина от два гола до 84-ата минута, когато се разписа Броуби, а четири по-късно Акпо изравни за 2:2.

Все пак в 93-ата минута Гротенберг вкара гол за победата, най-голямата в историята на Херкулес. Отпадането от аматьорите със сигурност е най-срамното поражение в историята на един от най-известните европейски клубове.