Нов успех за Норвегия и 13-о място за България в последната щафета за сезона

Норвегия записа пета победа от шест мъжки щафети в Световната купа през сезон 2019-2020. В последното отборно състезание за сезона норвежците нямаха реална конкуренция и с едва пет допълнителни патрона стигнаха до успеха в Нове Место.

Страхотно представяне постигнаха и украинците, които завършиха втори на 38 секунди. Швеция пък за първи път през сезона влезе в топ 3 с изоставане от 43 секунди, въпреки допълнителната обиколка и осем патрона. Русия, Германия, Италия, Беларус, Словения, Швейцария и Австрия допълниха топ 10.

В последната щафета за сезона България завърши на 13-о място с изоставане от 3:42 минути след 1 обиколка и 8 патрона.

На първите два поста Димитър Герджиков и Красимир Анев вървяха много добре с малко допълнителни патрони. За съжаление на трети пост Антон Синапов влезе в обиколката и предаде на 16-о място. Владимир Илиев обаче направи може би най-добрата си щафета през годината и придвижи България до 13-о място.