Нова акция на МВР има в сградите на БФС в Бояна и на улица "Иван Асен". Това е втора подобна акция в базата на БФС в Бояна за малко повече от месец, като на 15 октомври около 30 служители на ГДБОП прекараха около два часа в сградата, за да изземат документи от там.
Разследването се води от Икономическа полиция и е от няколко месеца.
Разследването, по което се работи, е свързано със съмнения за злоупотреби при изразходване на публични средства, свързани с детския футбол - при наемането на спортни бази и закупуването на екипи за детски футболни отбори.
бТВ излъчи разследване, в което се твърди, че Българският футболен съюз е харчи неправомерно средства, отпуснати от държавата за развитие на Детско-юношеския футбол в страната. Именно по тази тема за 15:00 часа днес в централата на БФС бе насрочена пресконференция на ръководството на организацията, като все още не се знае дали тя ще се проведе при така стеклите се обстоятелства.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS