Нова трисетова победа за Новак Джокович на ''Уимбълдън''

Световният №1 Новак Джокович записа втора поредна трисетова победа на "Уимбълдън", след като надигра квалификанта от САЩ Денис Кудла с 6:4, 6:3 и 7:6 (7) за 2 часа и 17 минути.

Новак Джокович се справи с Андерсън и продължава без проблеми към третия кръг на ''Уимбълдън''

Актуалният шампион получи сериозен отпор от 114-ия в света Кудла, който отстрани двама тенисисти в основната схема, за да стигне до мач със сърбина. Джокович проби четири пъти в мача, въпреки че загуби подаването си два пъти.

Джокович загуби сет, но тръгна с победа на Уимбълдън

В тайбрека на третия сет Кудла дори имаше сетбол на собствен сервис, но Джокович отрази тази опасност и впоследствие затвори мача. Следващият съперник на сърбина е чилиецът Кристиян Гарин, поставен под №17 в схемата.