Барселона продължава да се опитва да намери нови отбори на ненужните си футболисти. Един от тези играчи е Самюел Умтити, който бе на косъм да напусне тима още през миналото лято, но успя да убеди шефовете на каталунците, че заслужава да остане.
12 месеца по-късно, обаче, в Барса са твърдо решени да разкарат ненужния защитник, чийто договор е чак до 2026 г. Възможна нова дестинация за футболиста може да бъде друг каталунски тим – Жирона. Отборът успя да се изкачи в елита на Испания и през новия сезон ще се нуждае от футболисти, с които да запази мястото си в Ла Лига.
Президентът на Жирона Пере Гуардиола коментира възможността за привличането на Умтити. „Не изключваме Умтити да подпише с Жирона. Говорете с Кике Карсел и Мичел за тези неща“, каза братът на Пеп Гуардиола пред радио „Cadena Ser“.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS