Федерацията на Нова Зеландия по ръгби започна съдебни действия срещу Ineos и обвини компанията на сър Джим Ратклиф, че е нарушила шестгодишен договор за спонсорство, за който се смята, че е на обща стойност около 22 млн. паунда.

Компанията Ineos, която е съсобственик на Манчестър Юнайтед, се съгласи да сключи шестгодишен контракт, за да стане официален партньор на тима до 2027-а година, но не е платила първата от тазгодишните вноски, съобщава The Times.

Федерацията заяви, че това "нарушение" потвърждава решението на Ineos да прекрати споразумението три години преди изтичането на контракта и че сега няма друга възможност, освен да започне съдебно производство.

Логото на Ineos ще бъде премахнато от всички екипи на националния отбор. Партньорството между двете страни беше обявено през юли 2021-а година.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS