Франчайзът, който спечели първия мач в историята на WNBA, най-накрая стигна до първата си титла в женската NBA. Ню Йорк Либърти e шампион след победа с 67:62 след продължения срещу Минесота Линкс.

Бриана Стюарт подпечата успеха с две точни изпълнения от наказателната линия 10,1 секунди преди края на продължението.

Либърти надделя с 3:2 в серия, белязана от изключителни изпълнения. Малко неща разделиха отборите в първите 4 мача и този сценарий се повтори в 5-ия.

В петата среща, в препълнената зала "Barclays Center", отборът от Ню Йорк се справи с изоставане от седем точки на полувремето, за да поведе с 47:44 в началото на четвъртата четвърт. При оставащи 6,3 секунди до края на редовното време, тимът на Либърти изоставаше с 58:60. Алана Смит фаулира Стюарт.

30-годишната Стюарт вкара и двата си опита, за да изравни резултата при 60:60. Кайла Макбрайд пропусна да вкара тройка за Минесота и мачът стигна до продължения, където домакините бяха по-стабилни.

Джонкуел Джоунс беше обявена за MVP на финалите, след като поведе Ню Йорк със 17 точки в петия мач.