Нюкасъл не допусна издънка срещу Бърнли и доближи челото

Нюкасъл не допусна издънка срещу Бърнли в мач от 4-ия кръг на Висшата лига и доближи челото. "Свраките" се наложиха с 3:1 и се намират на шесто място в класирането със 7 точки, колкото има и 4-ия Челси.

Двубоят започна по-добре за домакините от Нюкасъл, които владееха доста повече топката от своя съперник. Играчите на Стив Брус обаче така и не успяха да открият резултата. В крайна сметка това се случи в 14-ата минута. Калъм Уилсън изведе отлично Алан Сейнт-Максим, който дриблира покрай няколко футболисти на Бърнли и прати топката в мрежата на гостите.

След почивката ситуацията на терена се запази - Нюкасъл владееше притежанието на топката, докато играчите на Бърнли по-скоро се защитаваха. Гостите обаче изненадващо стигнаха до изравнително попадение. В 61-ата минута Ашли Уестууд се разписа след лошо изчистване на Федерико Фернандес. Радостта на играчите на Бърнли обаче трая само 4 минути, тъй като в 65-ата Калъм Уилсън изведе Нюкасъл напред в резултата. Алън Сейнт-Максим центрира много добре и нападателят с прецизен удар отбеляза. В 76-ата минута "свраките" вкараха и трети гол. Ник Поуп спъна Райън Фрейзър в наказателното поле на Бърнли и съдията даде дузпа. Зад топката застана Калъм Уилсън, който с второто си попадение в срещата оформи крайното 3:1.