Нюкасъл постигна забележителна победа срещу Лестър, стигайки до обрат срещу „лисиците“ в мач от 33-ия кръг на Висшата лига, като по този начин вече се намира на 12 точки от зоната на изпадащите, имайки 37 на сметката си. Тимът на Брендън Роджърс пък са на 9-о място с 40 точки. В герой за „свраките“ се превърна Бруно Гимараеш, който вкара и двата гола, а точен за Лестър бе Адемола Луукман.

Мачът в Северна Англия започна чудесно за гостите, които в 19-ата минута поведоха в резултата. Айосе Перес даде топката на Адемола Луукман на границата на наказателното поле, откъдето той прати топката в долния ляв ъгъл на Мартин Дубравка.

След половин час игра Бруно Гимараеш стреля силно. Шмайхел парира удара, но топката се върна до бразилския халф, който този път не сгреши и така изравни – 1:1.

Съдията Джарет Гилет обаче не посочи веднага центъра, като близо 2 минути ситуацията бе преглеждана от ВАр заради потенциално нарушение. В крайна сметка фал нямаше и голът бе зачетен.

Пет минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Крис Ууд, но реферът подмина ситуацията.

След почивката Нюкасъл бе по-активния отбор и Шмайхел трябваше на няколко пъти да прави решителни намеси. Търпението на домакините се увенча с успех в 5-ата минута на добавеното време, когато Гимараеш стигна до една избита топка в наказателното поле и отблизо с глава я прати в мрежата на Лестър, носейки победата на тима на Еди Хау.

В другия мач по същото време във Висшата лига Уест Хем се препъна в Бърнли, завършвайки наравно 1:1. В мача, който бе белязан от тежката травма на Ашли Уестууд, по едно попадение вкараха Вут Вегхорст за гостите през първата част и Томаш Соучек след почивката. С това равенство „чуковете“събраха 52 точки и са едва на 7-о място във временното класиране, докато Бърнли е на 18-а позиция с 25 точки, като е на 3 от спасението.

Ужасяваща контузия прекъсна Уест Хем – Бърнли и обля в сълзи играчи на ''чуковете'' (ВИДЕО)