Нюкасъл разгроми Лестър насред ''Кинг Пауър Стейдиъм''

Нюкасъл победи Лестър с категоричното 4:2 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. В герой за "свраките" се превърна Калъм Уилсън, който реализира две от попаденията. Останалите голове бяха дело на Джо Уилок и Пол Дъмет. За "лисиците" точни бяха Марк Олбрайтън и Келеши Ихеначо.

Гостите стартираха ударно мача, като поведоха в 22-ата минута. След много груба грешка на защитата на Лестър топката попадна в Калъм Уилсън, който подаде на Джо Уилок и той от близко разстояние се разписа за 1:0. Десетина минути по-късно "свраките" вкараха втори гол. След центриране от корнер Пол Дъмет надскочи всички в наказателното поле и с глава матира стража на Лестър.

В средата на втората част гостите се разписаха за трети път. След нова грешка в отбрана Калъм Уилсън се озова очи в очи с Каспер Шмайхел и с прецизен изстрел направи резултата класически. В 75-ата минута Нюкасъл стигна до пореден гол. Отново Калъм Уилсън бе в прегръдките на своите съотборници. Той се разписа с точен удар от близко разстояние.

Десет минути преди края на редовното време Лестър върна един гол. Марк Олбрайтън се възползва от отлично подаване на Джейми Варди и с удар в горния десен ъгъл намали изоставането на "лисиците". Домакините стигнаха до почетно попадение три минути преди края на срещата. Келеши Ихеначо надбяга няколко съперникови футболисти и с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Мартин Дубравка.

След победата си Нюкасъл се изкачи на 13-то място в класирането на Висшата лига с 39 точки. Лестър пък са трети с 63.