Нюкасъл се завърна към победния път след успех с 1:0 срещу Брентфорд. "Свраките" бяха в серия от три поредни загуби във Висшата лига. Единственият гол в срещата беше отбелязан от Калъм Уилсън. Победата изкачи отбора на Еди Хау до 11-ата позиция с шест точки, докато Брентфорд е 10-ти със същия точков актив, но "пчеличките" са с по-добра голова разлика.

Първото по-опасно положение в срещата дойде в 28-ата минута. Марк Флекен се отчете със страхотно спасяване след удар с глава на Бруно Гимараеш.

Втората част започна с натиск на “свраките”. В 57-ата минута Калъм Уилсън прати топката в мрежата. Попадението беше отменено след намесата на ВАР заради нарушение в хода на атаката.

Все пак седем минути по-късно Нюкасъл поведе в резултата. Флекен събори Антъни Гордън в наказателното поле и Крейг Поулсън отсъди дузпа, която беше реализирана от Уилсън, който прати топката в горния десен ъгъл.

В 81-ата минута Брайън Мбемо игра с ръка в наказателното поле на “пчеличките”. Поулсън не отсъди нищо, но получи сигнал от ВАР да прегледа ситуацията. В крайна сметка съдията не промени решението си и не отсъди втори наказателен удар за “свраките”.

Във вторник Нюкасъл ще изиграе първия се двубой в Шампионската лига от сезон 2003/04 срещу Милан. В шестия кръг на Висшата лига "свраките" ще гостуват на Шефилд Юнайтед, докато Брентфорд ще приеме Евертън.