Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау потвърди, че отборът му ще пътува до Саутидска Арабия след мача срещу Лийдс. Пътуването ще се осъществи в зимната пауза. "Свраките" имат две седмици почивка, като следващият им мач след сблъсъка с йоркшърци е на 8 февруари.
"Да заминем е страхотна идея, ще бъде треноровъчен лагер. Мисля, че можем да го направим. Не мисля, че разстоянието до там е прекалено голямо. Нямам проблем с пътуването и мисля, че си струва. Много протоколи призовават за изолация, но така се не създава отборен дух за битката ни за оцеляване", коментира Хау.
Английските медии се усъмниха дали подобно пътуване е добра идея с нарастващите случаи на заразени от коронавирус по света и ограниченията при преминаване на граници. От "Амнести Интернешънъл" пък се опасяват, че това е ПР акция за властите в Саудитска Арабия, които често са обвинявани за нарушаване на човешките права в страната.
Нюкасъл с лагер в Саудитска Арабия
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS