Нападателят на Фулъм Александър Митрович отнесе наказание от 8 мача, съобщиха официално от английската ФА.

Сръбският национал си навлече неприятности заради изблъскването на съдията Крис Кавана по време на мача с Манчестър Юнайтед.

Фулъм водеше на „червените дяволи“ с 1:0 в двубой от четвъртфиналите във ФА Къп, когато в 71-ата минута Уилиан отби топката от голлинията с ръка, а Крис Кавана отиде да преразгледа ситуацията с VAR.

През това време мениджърът на „котиджърс“ Марко Силва отправи реплика към главния арбитър, заради което му бе показан директен червен картон. Кавана отсъди 11-метров наказателен удар и червен картон за Уилиан, защото е спрял топката от това да влезе в мрежата с ръка.

Поради тези обстоятелства Александър Митрович не успя да си сдържи нервите и изблъска Кавана, докато му говореше на висок тон. Следователно и той беше изгонен.

Впоследствие звездата на Фулъм се извини на рефера и прие наказанието си за три мача, но от ФА обявиха, че ще има по-тежко наказание. В крайна сметка Митрович е аут за общо 8 мача, един от които вече премина (остават още 7). Таранът трябва да плати и глоба в размер на 75 хиляди паунда.

Марко Силва е наказан за два мача да не може да води Фулъм и глоба 40 хиляди паунда. Клубът също е глобен с 40 хиляди паунда.

Митрович може да бъде наказан за 10 двубоя

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от три червени картона и дузпа, за да обърне Фулъм (ВИДЕО)