Новият сезон в българскя футбол се открива с мача Спартак Варна и ЦСКА 1948, който ще се играе на 17 юли от 19:00 часа. В 21:15 в същия ден започва двубоя между Левски и Дунав. Това стана ясно от обявената от БФС и БПФЛ програма за първите 3 кръга в първенството.

Интересното е, че за първи път е обявена програма с условности, които зависят от представянето на Левски в Шампионската лига и евентуалното продължаване или отпадане на отбора в друг турнир.

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено, ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите.

При наличие на такова условие следва:

Във втория кръг:

  • двубоят Локомотив (София) – Левски ще бъде преместен от събота, 25 юли, за неделя, 26 юли, като началният час 21:15 се запазва;

  • вследствие на това срещата Локомотив (Пловдив) – Септември ще се изиграе в събота, 25 юли, от 21:15 часа, вместо в неделя, 26 юли.

В третия кръг:

  • срещата Левски – Септември ще бъде преместена от събота, 1 август, за понеделник, 3 август, с начален час 21:15;

  • двубоят Спартак (Варна) – Локомотив (Пловдив), който по програма трябва да започне в 21:15 часа на 3 август, ще бъде изтеглен за 19:00 часа в същия ден;

  • срещата Славия – Локомотив (София) ще се проведе в събота, 1 август, от 19:00 часа, вместо в петък, 31 юли.

Тези промени са заложени предварително с цел осигуряване на необходимата гъвкавост при изготвянето на календара в зависимост от участието на българските представители в европейските клубни турнири.

Веднага след изтеглянето на жребия за третия квалификационен кръг от европейските клубни турнири на 20.07.2026 г. и окончателното определяне на датите за участие на българските отбори ще бъде изготвена и обявена програмата за следващите кръгове от Efbet Лига.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS