Григор Димитров загуби трети финал на турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм. Той претърпя поражение в спора за титлата от американеца Томи Пол с 0:2 сета, 4:6, 3:6. Срещата продължи 1 час и 26 минути. Умората от тежкия полуфинал с Талон Грикспоор си пролича при българина и той не успя да покаже силната си игра от предишните мачове.

Още през следващата седмица Григор отново ще бъде в игра, като ще вземе участие на силния турнир във Виена. От понеделник първата ни ракета ще бъде номер 9 в световната ранглиста и остава с добри шансове за класиране на Финалите на ATP в Торино.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ТОМИ ПОЛ 4:6, 3:6

Първи сет

Двубоят започна със сервис на Томи Пол. Той нямаше трудности и загуби само една точка на собствено подаване.

Американецът показа добра игра на ретур в първия сервис гейм на Григор и стигна до три поредни точки за пробив. Пол реализира още първата си възможност с уинър от форхенд при ретура.

Пол затвърди брейка и поведе с 3:0 гейма. Първата ни ракета спечели първия си гейм, въпреки че отново имаше леки колебания на сервис.

При следващото подаване на американеца последва ситуация 30 равни. Пол вкара хубав сервис, но Григор изравни точките с печеливш удар от бекхенд по правата. Поставеният под номер 4 американски тенисист затвори гейма с ас.

Българинът поведе с 30:0 на собствено подаване, но Пол изравни. Американецът продължи да е много агресивен при втория сервис на Григор и стигна до брейкпойнт. Първата ни ракета спаси точката за пробив, след което стигна до предимство. Американският тенисист направи коварен ретур с рамката и изравни. След това той направи уинър от бекхенд по правата и отново имаше брейкбол, но след грешка отново бяха изравнени точките. Последва хубав сервис на Григор и геймбол. Пол обаче направи резултата 40 равни. Все пак българинът спечели гейма си с ас.

Григор Димитров: Направихме много голяма стъпка напред през последните месеци

В седмия гейм Григор стигна до първата си точка за пробив, но допусна неприятна грешка при опит за слайс, след което сбърка и от форхенд. Все пак първата ни ракета се закачи в гейма и имаше още един брейкпойнт, след като завърши с невероятен удар от форхенд по правата. За съжаление, американецът отново я спаси и имаше геймбол, но Григор изравни с прекрасен бекхенд по правата, а след грешка на Пол стигна до нова точка за пробив. Българинът я реализира след хубав ретур и минаващ удар.

Григор сервира с нови топки в осмия гейм, но имаше проблемна ситуация при 15:30. Първата ни ракета изравни, но Пол отново стигна до точка за пробив след двойна грешка на българския тенисист. Американецът я реализира след грешка от ракетата на Григор.

В гейма, в който Пол сервираше за спечелването на първия сет, българинът пак се закачи и върна пробива. Последваха нови трудности за Григор на собствено подаване и американецът стигна до два поредни сетбола, като още първият бе достатъчен след нова грешка на първата ни ракета.

Втори сет

Втората част започна с лесен гейм за Пол. Григор бързо изравни. Последва нов гейм за американеца на 0.

В 4-ия гейм Пол имаше две поредни точки за пробив. Първата бе спасена с агресивна игра от българина, а след това американецът сбърка ретур. Григор успя да обърне гейма и изравни - 2:2.

И при третото си подаване Пол не загуби точка. Последва лесен гейм за българина. Американецът поведе с 4:3, но този път Григор спечели две точки при сервиса на Пол.

В осмия гейм отново американският тенисист имаше ситуация 15:40, като този път още първият брейкпойнт бе реализиран. Пол спечели мача на собствен сервис без особени проблеми.