Левски допусна трета поредна загуба в контролите си по време на лагера в Турция, след като отстъпи с 1:2 от косовския Дукажини. Иван Андонов допусна два бързи гола в началните минути на срещата, а единственото попадение за „сините“ реализира Джавад Ел Джемили през второто полувреме.

Дукажини поведе в резултата още в 7-ата минута. Блеринд Морина стреля от фал и прати топката във вратата на Иван Андонов.

Косовският отбор поведе с 2:0 в 14-ата минута. След центриране в наказателното поле на Левски Бешир Исени бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката за втори път във вратата на Иван Андонов.

"Сините" направиха груба грешка при едно разиграване в 16-ата минута. Пасът на Чандъров бе пресечен. Иляса Зулфиу излезе сам срещу Иван Андонов, но вратарят успя да се намеси и да спаси, избивайки топката в корнер.

В 21-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Дукажини, където Кристиан Димитров бе изпуснат стреля с глава, а топката срещна напречната греда.

В 33-ата минута последва центриране в наказателното поле на Левски. "Сините" не реагираха по възможно най-добрия начин и топката попадна на крака на Ардин Далку, който стреля, но неточно в аут.

Стивън Гаоте получи добър пас в 37-ата минута, след което се справи с един футболист на Дукажини, влезе навътре и стреля, но над напречната греда в аут.

Две минути по-късно Дейвид Михалев бе фаулиран на дъгата на наказателното поле на Дукажини. Марин Петров стреля в 40-ата минута, но прати топката над напречната греда в аут.

В 42-ата минута Левски получи правото да изпълни нов пряк свободен удар в опасна близост до вратата на Дукажини. Марин Петков нанесе много опасен удар, но косовският вратар се намеси сигурно и спаси.

Блеринд Морина стреля от фал в 45-ата минута, но Иван Андонов се намеси и изби в корнер.

В 62-ата минута Уелтон изведе вляво Асими Фадига, който комбинира отлично с Асен Митков. Младокът стреля от движение, но стражът на Дукажини изби в корнер.

В 71-ата минута Патрик-Габриел Галчев се надигра вдясно със съперник и даде хубав пас по земя към Фадига. Французинът шутира с десния крак и нацели напречната греда на Дукажини.

Левски направи резултата 1:2 в 75-ата минута. Патрик-Габриел Галчев подаде към Джевад Ел Джемили, който стреля от разстояние, вратарят на Дукажини не се намеси добре и топката влетя във вратата му.

Хубав пробив на Ел Джемили, който навлезе в наказателното поле на Дукажини и стреля опасно, но вратарят на косовския тим спаси.

Следващата контрола на Левски е утре (сряда, 24 януари) срещу босненския Тузла Сити.

Левски - Дукажини 1:2

0:1 Блеринд Морина 7'

0:2 Бешир Исени 14'

1:2 Джевад Ел Джемили 75'

Левски: 99. Иван Андонов (60' - Пламен Андреев), 50. Кристиан Димитров, 4. Виктор Любенов (60' - Келиан ван дер Каап), 15. Александър Божилов (60' - Цунами), 77. Дейвид Михалев (60' - Патрик-Габриел Галчев), 20. Асен Чандъров (60' - Асими Фадига), 31. Стивън Жерард Гаоте (60' - Дарлан), 16. Преслав Бачев (60' - Уелтон), 14. Илиян Стефанов (60' - Асен Митков), 88. Марин Петков (46' - 7. Фабио Лима (71' - Рикардиньо), 21. Кристиян Йовов (60'- Джавад Ел Джемили)

Дукажини: 93 Фатон Незири, 30. Кенан Хаджихамза, 77. Витор Юго, 44. Ардин Далку, 4. Бешир Исени, 6. Гентрит Салиху, 14. Блеринд Морина, 95. Иеан Жуниор, 22. Осман Мезин, 23. Иляса Зулфиу, 37. Виерсон Бериша

Официално: Охене е играч на Левски, взе номера на Краев

Левски с втора загуба в Турция, отново допусна обрат (ВИДЕО)

Николай Костов: Нямаме мания да преследваме резултати в контролите, не обръщаме такова голямо внимание на головете, които получаваме