Лудогорец победи Олимпия Любляна с 3:0 в приятелска среща. Това бе първа контрола за "орлите" по време на подготвителния лагер в Турция. Попаденията за тима на Георги Дерменджиев паднаха през първото полувреме, като точни за "орлите" бяха Квадво Дуа, Тодор Неделев и Бърнард Текпетей.

За разградчани предстоят приятелски мачове с Раков, Теплице и Млада Болеслав.

По план Лудогорец трябваше да започне с контролните срещи на 21-и януари срещу Шахтьор Донецк, но двубоят бе отменен заради проливния дъжд, който наводни терена на стадион "Мардан".

Мачът започна спокойно и без опасности пред двете врати. Лудогорец контролираше топката и стигна до няколко статични положение, но те не затрудниха отбраната на Олимпия.

Лудогорец откри резултата в 12-ата минута, като Квадво Дуа бе голмайстор. Той и Кайо Видал направиха хубаво двойно подаване, а Дуа с мощен удар не остави шансове на вратаря на словенците.

Две минути по-късно Сон стреля от далечно разстояние, но ударът му с десния крак бе неточен.

Последваха спокойни минути, в които се водеше борба в центъра. Все пак "драконите" отправиха първия си точен изстрел, но Серджио Падт се справи с удара на Раул Поро.

В 31-ата минута "орлите" стигнаха до втори гол след прекрасно изпълнен пряк свободен удар от Тодор Неделев.

Три минути след това защитата на Лудогорец загуби концентранция и Раул Поро навлезе в пеналтерията, но ударът му с левия крак премина край лявата странична греда.

В 44-ата минута разградчани отбеляза трето попадение. Якуб Пьотровски напредна по десния фланг и центрира, Дуа пропусна топката, която попадна на крака на Текпетей и той не пропусна от границата на вратарското поле.

В продължението на първата част отборът на Георги Дерменджиев бе близо до четвърти гол. Аслак Фон Витри намери на отлична позиция в пеналтерията Дуа, но той прати удара си в обсега на стража на Олимпия.

В 63-ата минута словенският отбор създаде хубава атака, но изстрел на играч на "драконите" премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Лудогорец.

Три минути по-късно появилият се като резерва Рик Джонатан пробва късмета си от границата на пеналтерията, но не затрудни вратаря на Олимпия.

В 81-ата минута Симон Слуга направи хубаво спасяване след коварно изпълнение от фал на футболист на словенския шампион.

Две минути след това Руан Круз бе изведен по прекрасен начин сам срещу вратаря на Олимпия, но не успя да преодолее стража на "драконите".

Дерменджиев: Можем да се подсилим с не повече от един-двама човека

Лудогорец - Олимпия Любляна 3:0

1:0 12' Квадво Дуа

2:0 31' Тодор Неделев

3:0 44' Бърнард Текпетей

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 5. Георги Терзиев, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 88. Тодор Неделев, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Олимпия Любляна: Пинтол, Ласицкас, Мухамедбегович, Ристич, Суалехе, Диого Пинто, Дофо, Фадида, Мотика, Раул, Педро Лукас