Австрийският нападател Марко Арнаутович се завърна в Интер, където ще играе под наем до края на сезона, като „нерадзурите“ имат възможност да откупят правата му. Той вече има един престой в отбора през далечния сезон 2009-10.
Нападателят, който играеше в Болоня, има и клауза в договора си според която може да бъде купен след година за 8 милиона евро, сума, която може да нарасне до 10 милиона според италианските медии.
"Силен физически, надарен технически и играещ отлично с двата крака, Марко е завършен нападател, превърнал се в икона за австрийския национален отбор", написаха от Интер.
По време на първия си престой в Интер Арнаутович изигра само три мача.
"Върнах се да печеля. Клуб като Интер трябва да спечели всички трофеи. Щастлив съм, че съм тук", каза нападателят.
34-годишният футболист, който е известен и с нервните си избухвания, е играл още в германския Вердер Бремен, английските Стоук Сити и Уест Хем и китайския Шанхай.
През миналия сезон проблемният футболист изигра 23 мача, в които отбеляза 10 попадения.
Преди Арнаутович Интер привлече левия бек Карлос Аугусто от Монца.
13 години по-късно Арнаутович отново ще води нападението на Интер
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS