Реал Мадрид осъществи първи входящ трансфер след завръщането на Жозе Моуриньо като треньор на тима! „Кралете“ обявиха привличането на Марк Кукурея, който пристига от Челси и подписа договор за 6 сезона - до 30 юни 2032 г.

Двата клуба не разкриха финансовите параметри по сделката, но по непотвърдена информация, „сините“ ще получат 52 милиона пауда от „кралете“ за левия бек.

Кукурея подписа с Челси от лятото на 2022 г. от Брайтън и Хоув Албиън и беше част от отбора, който спечели Лигата на конференциите и Световното клубно първенство на ФИФА миналата година.

По време на престоя на Кукурея на „Стамфорд Бридж“, 27-годишният защитник редовно бе част от испанския национален отбор, с който спечели Европейското първенство през 2024 г., като сега е част от състава на Луис де ла Фуенте за Мондиал 2026.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS