Завръщането на Марио Балотели в италианския национален отбор е факт, след като селекционерът на европейския шампион Роберто Манчини представи списъка с избраниците си за лагера в Коверчано, който ще се проведе между 26 и 28 януари.
На него „Скуадра Адзура“ ще се готви за плейофите за участие на Мондиала в Катар в края на тази година. На 24 март за Италия предстои мач със Северна Македония, а при успех хората на Манчини ще се изправят срещу победителя от двойката Португалия – Турция.
За Балотели това е първа повиквателна за "националния отбор от септември 2018 година, когато той игра при равенството 1:1 на Италия с Полша в Лигата на нациите.
#Nazionale ????????
— Nazionale Italiana ⭐️⭐️⭐️⭐️ (@Azzurri) January 24, 2022
???? Il Ct #Mancini convoca 35 #Azzurri per lo stage in programma dal 26 al 28 gennaio a #Coverciano
I dettagli ???????? https://t.co/vD9kBSC5vT#VivoAzzurro pic.twitter.com/T3DbIK0PUi
Наставникът на „адзурите“ е повикал и 7 дебютанти в състава. Това са вратарят Марко Карнезеки, защитниците Луис Фелипе и Джорджо Скалвини, халфовете Николо Фаджоли, Давиде Фратези и Самуеле Ричи и нападателят Жоао Педро.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS