25-годишният ямайски състезател Роже Стона сензационно стана олимпийски шампион в хвърлянето на диск. Той обаче въобще не иска да се занимава с този спорт, като мечтае за кариера в американския футбол. Стона обаче неуспешно се пробва да пробие в отборите на Грийн Бей и Ню Орлиънс в NFL. Именно това бе причината да симулира хвърляне на топка, когато се появяваше в сектора за хвърляне на диск.

Докато получи шанс в американския футбол, прекарва времето си с хвърляне на диск и тласкане на гюле. Докато в тласкането на гюле е среден състезател, при диска стана олимпийски шампион и рекордьор.

Големият фаворит за златото бе литовецът Миколас Алекса, който постигна резултат 69,97 метра, с което подобри олимпийския рекорд на баща му 69,89 метра преди 20 години в Атина.

В четвъртата серия обаче Стона хвърли диска на 70 метра и стана олимпийски шампион.

Австралиецът Дени Матю (69.31 метра) спечели бронза, а словенецът Кристиян Чех (68.41 метра) остана без медал и трябваше да се задоволи с четвъртото място.