Олимпийският шампион в многобоя Шиносуке Ока спечели титлата на финала на висилка при мъжете в турнира по спортна гимнастика на Олимпийски игри в Париж.

Японският гимнастик триумфира с оценка 14.533 точки, от които 5.900 за трудност и 8.633 за изпълнение. Ока спечели четвърти медал от френската столица, от които три са златни - в многобоя, отборно и на висилка. Той има и бронз на успоредка.

17-годишният Анхел Барахас от Колумбия взе среброто с оценка от 14.533 точки, но той има по-ниска стойност за изпълнение от победителя.

Бронзовото отличие стана притежание на двама състезатели с еднакви оценки от по 13.966 точки. Единият е Бохън Чжан от Китай, който представи силно изпълнение, но направи грешка при приземяването. Другият е тайванецът Ча-хун Тан, който има същата стойност за изпълнение като китаеца.