Олимпик Лион постигна класическа победа и е на върха в Лига 1 (ВИДЕО)

Олимпик Лион победи с класическото 3:0 Страсбург у дома в мач от 24-ия кръг на Лига 1. Със спечелените три точки „хлапетата“ се озоваха на върха в класирането, макар и временно. Лион е с актив от 52 точки, с една повече от Лил, който гостува на Нант в късния мач днес.

Головете за успеха отбелязаха Мемфис Депай и Карл Токо Екамби, като ндиерландецът се разписа на два пъти. Задачата за домакините се улесни, след като само четвърт час след началото Страсбург остана с човек по-малко. Втори жълт картон, респективно червен си изкара Адриен Томасон.

Още преди да се озоват с човек повече на терена „хлапетата“ създадоха няколко опасности пред противниковата врата, но до гол не се стигна.

В 20-ата минута Усем Ауар изведе Мемфис Депай на чиста позиция, а нидерландският национал реализира с хубав удар по земя за 1:0.

Шест минути по-късно Ейджи Кавашима се намеси блестящо и спаси много опасен удар на Депай.

Само четири минути по-късно Лион все пак удвои аванса си. Тиаго Мендеш намери Карл Токо Екамби в наказателното поле, а камерунецът с техничен удар преодоля Кавашима за 2:0.

Секунди по-късно Тино Кадавере стреля високо над вратата от непосредствена близост.

След почивката домакините като че ли понамалиха темпото, но стигнаха и до трети гол, с който окончателно сложи точка на спора. Мемфис Депай матира Кавашима със страхотен удар в горния ъгъл на вратата. Никакви шансове за намеса на стража.

До края мачът се доиграваше, интригата тотална бе изпарена. Олимпик Лион не настояваше за още по-изразителна победа и пощади своя опонент. Резултатът до последния съдийски сигнал остана непроменен.

В по-ранния мач от Лига 1 Лориан постигна минимална победа с 1:0 у дома срещу Реймс. Единственото попадение в мача бе дело на Лорен Абержел в първите минути от втората част.

В друг мач от френското първенство Ланс и Рен не успяха да си вкарат и завършиха при равенство 0:0. След нулевото реми Рен е пети с 38 точки, докато Ланс заема шестата позиция с две по-малко.