Осасуна и Виляреал завършиха при равенство 2:2 на „Ел Садар“ в мач от 22-рия кръг на Ла Лига. Памплонци са девети с 26 точки, а „жълтата подводница“ е на четвърто място с 42, но и мач по-малко.

Първа победа след четири месеца - Овиедо плахо погледна към спасението

Гостите удариха първи в Памплона. Хави Галан се хвърли на шпагат в краката на Никола Пепе в наказателното поле и го нацели, за което последва дузпа. Жерар Морено стреля в 17-ата минута и прати топката в десния ъгъл за 0:1.

Отговорът на Осасуна бе много бърз. Още в 20-ата минута равенството бе възстановено, след като Рубен Гарсия центрира отлично от свободен удар, намери Виктор Муньос, а той с глава се разписа за 1:1 под напречната греда.

Домакините стигнаха до пълен обрат в добавеното време на първата част. Йон Монкайола проби отдясно, след което демонстрира отлична техника, качвайки топката на главата на Анте Будимир, който я насочи в мрежата - 2:1.

Виляреал съумя отново да възстанови равенството в 70-ата минута. Никола Пепе центрира от корнер и намери Жерар Морено, а той с глава отбеляза второто си попадение в мача и оформи крайното 2:2 на „Ел Садар“.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS