Местата на Световното първенство в Катар в края на 2022 г. полека-лека се запълват, след като още три европейски отбора си гарантираха участие на най-големия футболен форум на планетата. Това са селекциите на Хърватия, Сърбия и Испания.

Руснак съкруши ''Сборная'' и даде билетите за Катар на Хърватия (ВИДЕО)

И трите отбора се класираха за Мондиала по изключително драматичен начин. В ранния мач от Група „Н“ на квалификациите в зона Европа вицешампиона Русия 2018 Хърватия доминираше в домакинството си на „Сборная“, но голът така и не падаше във вратата на Матвей Сафонов. В 81-ата минута обаче логичното се случи, като в герой за „ватрените“ се превърна не техен играч, а руският защитник Фьодор Кудряшов, който си вкара автогол и така Хърватия измести Русия от първото място в групата.

Сърбия шокира Португалия в края и вече се готви за Световното (ВИДЕО)

Западните ни съседи от Сърбия направиха подвиг, след като победиха смятания от мнозина за фаворит отбор на Португалия като гост. На „Да Луш“ в Лисабон „мореплавателите“ поведоха рано в мача с гол на Ренато Санчес, но Душан Тадич върна надеждите на „плавите“ малко след изтичането на половин час игра. Драмата в Лисабон стана пълва в 90-ата минута, когато Александър Митрович простреля вратата на Руи Патрисио и по този начин Сърбия се изкачи на върха в Група „А“, подпечатвайки билетите си за Катар.

Мората прати Испания на Мондиал'22, Ла Фурия излъга Швеция (ВИДЕО)

Испания също се класира за световното след победа над пряк конкурент в лицето на Швеция. На „Естадио де ла Картуха“ в Севиля домакините победиха с минималното 1:0, като в герой за „Ла Фурия Роха“ се превърна резервата Алваро Мората, който вкара 4 минути преди края на редовното време.

В същото време отборите на Русия, Португалия, Швеция и Северна Македония ще са част от участниците на плейофите за определяне на останалите участници на Мондиала догодина.