Шефилд Юнайтед удари 1:0 у дома Арсенал в последния мач от кръга във Висшата лига. Голът за "остриетата" падна в 30-ата минута. Тогава Норууд центрира от корнер, а О'Конъл отигра топката на втора греда и с глава свали към Лис Мусе, който прониза вратата на Бернд Лено.

"Топчиите" изпуснаха да поведат преди това. Никола Пепе изтърва удобен шанс да вкара за Арсенал. Тимът на Унай Емери владееше топката през по-голямата част от мача и имаше 69% в този показател. Чистите положения обаче бяха твърде малко, а точните удари - едва три.

Арсенал пропусна да се върне на трето място в класирането. Сега, тимът остава пети с 15 точки. Шефилд пък се отдалечи сериозно от зоната на изпадащите. Тимът се качи чак на девето място с 12 точки.