Болоня изпусна да победи Дженоа в гостуването си на „Луиджи Ферарис“. Двата тима направиха равенство 2:2 в двубой от осмия кръг на италианската Серия А. За болонци равенството е шесто в текущата кампания.

Всичко за „рособлу“ се развиваше много добре през по-голямата част от мача. В 36-ата минута Рикардо Орсолини прониза „грифоните“. Италианският национал навлезе в наказателното поле и стреля, а топката влетя в мрежата на Дженоа след рикошет.

Йенс Одгаард направи 0:2 в 56-ата минута с много хубав изстрел от границата на наказателното поле.

ПСЖ иска Тюрам, той се дърпа

В последния четвърт час думата имаше само Андреа Пинамонти. Италианският нападател първо намали резултата с хубав фалцов изстрел от около 16 метра.

Пет минути преди края Пинамонти бе в прегръдките на съотборниците си, след като изравни – 2:2.

Болоня е с 9 точки на 13-то място, а Дженоа има само 6 пункта и е на 17-о място.

В друг двубой от кръга новаците Парма и Комо също не успяха да се победят – 1:1. Двата отбора са съседи в класирането - 14-та и 15-а позиция.