Германия показа кой е шефът в Група J на квалификациите за класиране на Мондиала в Катар догодина, премазвайки основния си конкурент за върха Армения с 6:0.

Разликата в класите между двата отбора се видя още до почивката на мача в Щутгарт, като след края на първата част на таблото на „Мерцедес-Бенц Арена“ светеше резултатът 4:0 за хората на Ханс-Дитер Флик.

Бунсдестима поведе още в 6-ата минута, когато след поредаци от пасове пред наказателното поле на Армения, Леон Горецка изведе Серж Гнабри зад защитата и съотборникът му в Байерн Мюнхен даде аванс на своя тим с мощен удар от малък ъгъл.

Девет минути по-късно отново Гнабри удвои след като успореден на голлинията пас на Марко Ройс бе пропуснат от отбраната в оранжево и стигна до непокрития на втората греда Гнабри, който само това и чакаше и се разписа безпроблемно.

Десет минути преди края на първата част Ройс влезе в ролята на голмайстор, простралвайки от десетина метра вратата на Давид Юрченко след много ефектен пас с пета на Тимо Вернер, дошъл след центриране на Гнабри отдясно.

В последните секунди на полувремето упражнението се повтори, като този път Вернер бе точен след като Йошуа Кимих копна много добре топката към излизащия зад защитата Горецка отляво. Горецка, от своя страна, свали с глава към връхлитащия от центъра Вернер, който даде аванс от 4 безответни гола на своя отбор на почивката.

През втората част домакините свалиха оборотите, но въпреки това вкараха още два гола във вратата на годстите. Първо Йонас Хофман се разписа с удар от воле от около 25 метра, дошъл след като до него стигна една избита след ъглов удар топка от защитниците на Армения.

Крайното 6:0 оформи едно от новите лица в състава на Ханзи Флик – Карим Адейеми. Той го направи в продължението на мача, като асистенцията бе на друга млада надежда на „Маншафта“ – Флориан Вирц.

С изразителната победа Германия излезе на върха в своята група, изправарвайки именно Армения, като Ройс и компания вече имат 12 точки след изиграването на 5 мача.

Швейцария спъна Италия, серията на ''скуадрата'' продължава (ВИДЕО)