Манчестър Юнайтед спечели трудно с 2:1 гостуването си на Шефилд Юнайтед от 9-ия кръг на Висшата лига.

Във втори пореден мач „червените дяволи“ стигат до този резултат. В миналия кръг победиха Брентфорд, но тогава трябваше да правят обрат.

Героят отпреди две седмици Скот Мактоминей даде аванс на гостите още в 28-ата минута. Оливър МакБърни изравни в 34-тата след точно изпълнена дузпа, а Диого Далот донесе успеха за Юнайтед. С него тимът на Ерик тен Хаг е 8-и с 15 точки, докато Шефилд Юнайтед е последен само с 1.

Още в 3-тата минута опашкарите бяха близо до гола. Оливър МакБърни стигна до отбита топка в наказателното поле, но Андре Онана спаси удара му с блестящ рефлекс.

Четвърт час след началото вратарят на Шефилд също трябваше да се намесва след изстрел на Антони.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Ман Юнайтед излезе напред в резултата. Бруно Фернандеш достави топката на Скот Мактоминей. Шотландският национал овладя в наказателното поле на „остриетата“ и завърши за 1:0.

Четири минути по-късно Мактоминей игра с ръка в собственото си наказателното поле и след намеса на ВАР съдията отсъди дузпа, която МакБърни реализира – 1:1.

През второто полувреме играта беше равностойна. И двата отбора имаха своите шансове и не си личеше, че гостите са големият фаворит.

В 58-ата минута Маркъс Рашфорд овладя брилянтно подаване, но ударът му премина покрай целта.

Заветният миг настъпи четвърт час преди изтичането на редовното време. Диого Далот овладя на границата на наказателното поле и без колебания стреля с десния крак. Вратарят Фодарингтъм нямаше шанс за намеса, така че топката се озова в мрежата му. Така Юнайтед стигна до трите точки.

В следващия кръг „червените дяволи“ се изправят срещу градския си съперник Манчестър Сити, докато Шефилд Юнайтед гостува на Арсенал.

Алварес и Холанд донесоха успех на Ман Сити над Брайтън (ВИДЕО)

Арсенал взе точка от ''Стамфорд Бридж'', след като изоставаше с 0:2 (ВИДЕО)