Борусия Дортмунд триумфира в голямото Рурско дерби в Бундеслигата, надвивайки Шалке с 1:0 в двубой от 7-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът от двубой лъже за развитието на срещата, която се игра почти изцяло пред наказателното поле на „миньорите“. Единственото попадение в срещата отбеляза 17-годишното дете-чудо на Борусия Юсуфа Мукоко, за когото това бе първи гол в местното дерби, което завърши без точен удар на гостите към вратата на Дортмунд.

С тази победа „жълто-черните“ събраха 15 точки и се изкачиха на първо място във временното класиране на Бундеслигата преди Унион Берлин е Фрайбург да са изиграли своите мачове.

Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ започна на ниско темпо, като двата отбора много внимаваха да не допускат опасни положения пред двете врати.

След половин час игра феновете на домакините станаха свидетели на неприятна ситуация, при която капитанът на „жълто-черните“ Марко Ройс получи тежка контузия в глезена и се наложи да бъде изнесен на носилка от терена.

В 33-ата минута домакините стигнаха до добър шанс, при който една топка бе изчистена от защитата на гостите, но стигна до Джовани Рейна, който стреля с глава, но Александър Шволов направи страхотно спасяване.

До края на първата част не се стигна до повече положения, като играта се водеше основно в половината на Шалке, като гостите се бранеха с 10 души пред и в наказателното си поле и така атакуващите футболисти на Дортмунд не можеха да стигнат до чисти голови положения.

През втората част натискът на хората на Един Терзич продължи, но отново чистите ситуации бяха малко. Все пак, в 67-ата минута резервата Юсуфа Мукоко бе изведен зад защитата, но Шволов направи страхотно спасяване, запазвайки нулевото равенство.

Все пак, хората на Франк Крамер стояха добре в защита и не позволяваха на тези на Един Терзич да разгърнат атаките си.

Закономерното обаче се случи в 79-ата минута, когато Борусия Дортмунд вкара. Рейна с много добър диагонален пас намери Мариус Волф на лявото крило. Той центрира много добре с десния крак, а в наказателното поле Мукоко се пребори за позиция и с глава порази вратата на „миньорите“.

В следващите минута Шалке най-сетне се сети, че може и да атакува и тръгна в атаки към вратата на Алекс Майер. Те обаче бяха спорадични и не доведоха до сериозни опасности за стража. Така след последния съдийски сигнал домакинските фенове не „Сигнал Идуна Парк“ ликуваха.

В четвърти пореден мач Байерн не успя да намери пътя към победата (ВИДЕО)

Илия Груев и Вердер се спасиха в края срещу Леверкузен (ВИДЕО)