Парма надхитри "вълците"

Парма победи Рома с 2:0 в мач от 12-тия кръг на Серия А. "Кръстоносците" вкараха и двете попадения през втората част и с победата се изкачиха на осмо място. Рома пък пропусна златен шанс да се вмъкне в тройката и остава на шесто.

Срещата започна отлично за гостите от Рим, след като Николо Дзаниоло имаше възможност да вкара гол още в 7-мата минута, но ударът му с глава мина над вратата. Парма постепенно заигра по-добре и в следващите минути пропуски направиха Скоцарела и Андреас Корнелиус. До края на първото полувреме Гаглиоло за домакините и Куйверт за гостите изтърваха страхотни шансове да отбележат.

В началото на второто полувреме Александър Коларов нацели левия страничен стълб, след като изпълни пряк свободен удар по невероятен начин. Секунди по-късно Пасторе бе спрян от вратаря на Парма Луиджи Сепе.

В 68-ата минута Гаглиоло центрира в наказателното поле, а Матиа Спрокати си спря топката на гърди и с остър удар вкара за 1:0. Голът подейства по-добре на Парма и положенията за втори валяха едно след друго. Корнелиус многократно излизаше в комфортна ситуация, но все нещо не му достигаше. Джеко и Юндер пък за Рома чак в последните минути застрашиха вратата на Сепе.

В добавените минути на срещата, Ернани изведе Корнелиус, който вече не сбърка и с топовен изстрел успя да матира Пау Лопес за 2:0.