Парма победи Ювентус като домакин с минималното 1:0 на стадион „Енио Тардини“ в мач от 33-ия кръг в италианската Серия А. Единственото попадение в мача падна в добавеното време на първото полувреме, когато Матео Пелегрино се възползва от центриране на Емануеле Валери, за да реализира и да донесе успеха на Парма срещу гранда от Торино.
След този успех Парма натрупа 31 точки в актива си, изкачвайки се до 15-о място във временното класиране в Серия А. Новакът в елита на Италия е на шест точки от 18-ия Венеция. Ювентус пък остава 5-и с 59 точки.
Двубоят започна с мигновен натиск от страна на гостите, които можеха да поведат преди да са изтекли и 60 секунди футбол. Мануел Локатели стреля от границата на наказателното поле на Парма, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Зайън Сузуки.
В следващите минути Ювентус бе отборът, който владееше топката в по-големи периоди от време, но възпитаниците на Игор Тудор не успяха да стигнат до чисто голово положение пред вратата на Парма.
В първата минута от добавеното време на първото полувреме домакините от Парма съумяха изненадващо да излязат напред в резултата. Емануеле Валери получи по лявото крило и направи красиво дълго подаване на втора греда към Матео Пелегрино, който се извиси над всички и с глава порази целта – 1:0.
На старта на второто полувреме играта бе изравнена по всички показатели.
В 60-ата минута Симон Сом бе изведен на чиста позиция, като не се поколеба да стреля към вратата на Ювентус, но Микеле Ди Грегорио отрази.
Ювентус осъществи късен натиск, като в 90-ата минута Франсиско Консейсао навлезе отдясно в наказателното поле на Парма и стреля, но покрай десния страничен стълб на вратата на домакините.
Консейсао отново навлезе в наказателното поле на Парма във втората минута от добавеното време на мача, като стреля ниско по тревата, но Сузуки бе добре позициониран и отрази.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS