Ювентус загуби тежко с 1:4 гостуването си на Емполи от 36-ия кръг на Серия А. Точно преди началото на мача италианският съд отне 10 точки от актива на „бианконерите“ и след допуснатото поражение те останаха само с математически шансове за завършек в топ 4. Тимът на Масимилиано Алегри ще трябва да се надява на огромно футболно чудо, така че да се състезава в Шампионска лига през следващия сезон.

Юве е седми с 59 точки. В същото време за Емполи мачът не беше с особено голямо значение. Домакините обаче си спретнаха голям празник и вече са еднолично на 14-ата позиция с 42 точки.

Франческо Капуто изигра страхотен мач и заби два гола в мрежата на торинци. Един прибавиха Себастиано Луперто и Роберто Пиколи. Точен за гостите беше Федерико Киеза.

Четвърт час след началото Мануел Локатели прати топката в мрежата на Емполи, но попадението не беше зачетено след намеса на ВАР.

Само две минути по-късно с помощта на системата за видеоарбитраж беше отсъден 11-метров наказателен удар в полза на Емполи. Зад топката застана опитният Капуто, който реализира за 1:0.

В средата на първата част домакините зашлевиха с втори гол именития си съперник. Защитникът Лопето се възползва от неточност в защитата на Юве и вкара за 2:0.

Шокът за Ювентус стана пълен в началото на втората част. В 48-ата минута Капуто беше намерен с центриране в наказателното поле. От чиста позиция той не пропусна и направи резултата класически.

В 57-ата минута Джакопо Фацини можеше да вкара четвърти гол, но Войчех Шчесни внимаваше и спаси.

В 64-тата минута Адриен Рабио получи на добра стрелкова позиция, но стреля високо над напречната греда.

Пет минути преди изтичането на редовното време резервата Киеза върна един гол и намали изоставането на „бианконерите“. При едно центриране отляво италианският национал беше оставен непокрит в наказателното поле. С удар от въздуха той порази целта.

В добавеното време Роберто Пиколи оформи крайния резултат 4:1 в полза на Емполи. Само секунди по-рано Шчесни го спря, но при втория опит полския страж нямаше какво да направи.

Денят се превърна в исторически за Емполи. Тимът, воден от Паоло Дзанети, стигна до пета победа срещу Юве, но за пръв път с повече от един гол разлика.

Окончателно: Отнеха 10 точки на Юве и го свалиха на седмо място

Нов трус за Юве: Италианската футболна федерация иска да му бъдат отнети 11 точки

В Италия: Юве да забрави за ШЛ, съдът ще му отнеме 12 точки