Пашов и Чунчуков помогнаха на Академика да приземи лидера в Румъния

Лидерът в румънското първенство Университатя Крайова допусна първа загуба през сезона, след като до момента имаше 7 поредни победи. Ръководеният от Кристиано Бергоди тим се препъна у дома и загуби с 0:1 срещу Академика Клинчени, за който се състезават българите Георги Пашов, Цветелин Чунчуков и Асен Чандъров. Единственото попадение за гостите бе дело на Хуан Баутиста Каскини в 57-ата минута.

Георги Пашов стартира като титуляр за Академика, докато Цветелин Чунчуков се появи в игра още в 17-ата минута, заменяйки принудително Петришор Петреску.

Логично Университатя бе тимът, който владееше повече топката, но не можеше да реализира положенията си. След почивката домакините се хвърлиха в предни позиции, което освободи пространства за Академика. Гостите се възползваха по най-добрия начин и успяха да поведат. Опитният Раул Русеску даде хубав пас на Каскини, който имаше време да си нагласи топката и да простреля Мирко Пиячели.

Въпреки поражението Университатя продължава да е начело с 21 точки, следван от ФКСБ и ЧФР Клуж с по 15. Академика е на 8-о място с 10 точки.