Път без изход за Винисиус

Винисиус изпитва смесени чувства от участието си в Копа Америка. Бразилия се представя много силно и достигна до финала в турнира, но крилото на Реал Мадрид е играл едва 46 минути в шестте двубоя на „Селесао“.

Винисиус игра още в първия двубой на „кариоките“ срещу Венецуела, като влезе за последните минути от срещата. Оттогава той остана неизползвана резерва в три мача (с Перу, Колумбия и Чили) и записа едва 27 минути срещу Еквадор и 11 в полуфинала срещу Перу.

Тези цифри показват, че Тите разчита повече на други играчи в нападението, като Габриел Жезуш, Ричарлисон, Евертон, Фирмино и Неймар. В двубоите, в които взе участие до момента, Вини нямаше възможноста да покаже на какво е способен, заради ограниченото време на терена и определено статистиката му не е впечатляваща.

Футболистът на Реал Мадрид не е играл пълни 90 минути от средата на април в двубоя с Хетафе, завършил 0:0 на „Колисеум Алфонсо Перес“. Въпреки това, този сезон е най-добрият в кариерата на Винисиус след силните му мачове срещу Ливърпул (където отбеляза два гола), Реал Сосиедад, Шахтьор Донецк и Барселона. Винисиус отбеляза 6 гола и асистира за още 4. Бразилецът взе участие в 49 от 52 възможни мача за Реал Мадрид, а в 31 от тях бе титуляр. Забелязава се, че младокът значително е подобрил и точността на подаванията си, като 78% от пасовете му са точни.

Въпреки че не изживява най-добрите си моменти на Копа Америка, бъдещето пред Винисиус е светло. Малко са играчите, които могат да се похвалят с 218 официални мача на 20 години. В тях той е вкарал 218 гола и е дал 21 асистенции. Според „CIES“, тази година пазарната му цена скочи до над 100 милиона евро, което го прави най-скъпия футболист на Реал Мадрид и 18-ти в целия свят.

Карло Анчелоти също вижда качествата на Винисиус, като италианският специалист заяви: „Винисиус трябва да вкарва повече голове“. Това послание на Карлето трябва да подейства мотивиращо на бразилеца, който ще започне своята четвърта кампания на „Сантиаго Бернабеу“.