Халфът на Барселона Педри получи контузия при победата с 2:0 като гост на Севиля в мача от 25-ия кръг на Ла Лига.

18-годишният футболист принудително бе сменен в 70-ата минута заради мускулен дискомфорт.

Педри бе заснет как пристига в хотела на Барселона в Севиля след мача с патерици. В следващите часове на него ще му бъдат направени обстойни медицински изследвания.

Предполага се, че младокът ще отсъства от игра около две седмици. Той със сигурност ще пропусне полуфиналния мач реванш за Купата на Краля срещу Севиля на „Камп Ноу“, а е под въпрос и за протоколния осминафинал реванш в Шампионска лига срещу Пари Сен Жермен.

Педри получи шанс в първия отбор на Барселона през този сезон. Той го използва добре и записа участие в 37 мача до този момент, като има 3 гола и 4 асистенции.

Жерар Пике и Роналд Араухо също имат оплаквания след мача на „Санчес Писхуан“.

Пике започна титуляр и бе сменен в 67-ата минута от Араухо, а уругваецът 15 минути по-късно бе на свой ред заменен от Самюел Умтити.

Състоянието и на Пике, и на Араухо е тревожно преди реванша срещу Севиля, който е в сряда.