Пестелив Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите на ФА Къп (ВИДЕО)

Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като спечели с 2:0 при гостуването на Питърбро.

През първото полувреме „гражданите“ доминираха, но не толкова отчетливо и не успяха да създадат по-сериозни положения пред вратата на съперника.

Манчестър Сити поведе с 1:0 в 60-ата минута, когато Фил Фодън комбинира с Рияд Марез, който вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Стивън Бенда.

Стивън Бенда направи страхотно спасяване в 67-ата минута, отразявайки удара на Габриел Жезус.

Манчестър Сити все пак успя да удвои своята преднина в 67-ата минута, когато Фодън намери Джак Грийлиш, а той отблизо вкара топката във вратата на Бенда.

Питърбро можеше да върне интригата в мача в 72-ата минута, но ударът на Джак Мериът бе спасен от Едерсон.

Джак Грийлиш можеше да вкара трети гол в 88-ата минута, но Стивън Бенда се намеси решаващо и спаси.

По този начин Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на ФА Къп.